استقلال

استقلال توانست به لطف گل زودهنگام آرمین سهرابیان با یک گل از سد هوادار گذشته و سال را با پیروزی به پایان برساند.

به گزارش "ورزش 24"، آخرین دیدار فوتبال ایران در سال 1402 بسیار سرد و بی‌روح و کسل‌کننده بود. در این مسابقه استقلال با گل ثانیه 43 آرمین سهرابیان از حریف پیش افتاد و در ادامه نیز این هوادار بود که مالکیت توپ را در اختیار داشت و چندین فرصت خوب نیز به روی دروازه استقلال خلق کرد که حسینی با واکنش‌های تماشایی خود، مانع از گلزنی حریف شد تا شاگردان نکونام برنده از زمین خارج شوند.

استقلال در همان اولین فرصت خود در ثانیه 43 به گل رسید. آنها صاحب یک ضربه کرنر شدند که که مهدی مهدی‌پور با پاس کوتاه، توپ را به ابوالفضل جلالی سپرد. ارسال این بازیکن در بهترین نقطه ممکن فرود آمد و آرمین سهرابیان که خط دفاعی را ول کرده و تا مقابل دروازه حریف جلو کشیده بود، با یک ضربه سر دیدنی توپ را به دور از دستان علیرضا حقیقی وارد دروازه کرد و گل نخست تیمش را به ثمر رساند.

در ادامه این تیم هوادار بود که مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت و موقعیت‌های خوبی را نیز به روی دروازه استقلال خلق کرد. در دقیقه 19، ضربه کریم اسلامی درون محوطه جریمه را حسینی با پا دفع کرد. در ادامه توپ به شجاعیان رسید که ضربه فنی او را باز هم حسینی راهی کرنر کرد.

در ادامه هوادار کنار خط عرضی صاحب یک ضربه کاشته شد که شجاعیان قصد داشت یک ضرب دروازه را باز کند که ضربه او را حسینی با واکنشی به موقع دفع کرد. در ادامه نیز امین پورعلی صاحب فرصت شد که باز هم کاپیتان آبی‌ها با واکنشی به موقع توپ را دفع کرد.

در نیمه دوم استقلال یک موقعیت خوب را به دست آورد که شوت پیمان بابایی را علیرضا حقیقی با واکنشی دیدنی مهار کرد. در وقت‌های تلف شده نیز یونس شاکری فرصت خوبی برای گلزنی داشت که ضربه سر او را حسینی با واکنشی به موقع دفع کرد.

در نهایت نیز این بازی با همان یک گل به سود استقلال به پایان رسید تا تیم نکونام سال را با پیروزی و صدرنشینی به پایان برساند.بازی از هفته بیست و یکم؛ در بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر/ یکشنبه: 1402/12/27؛ ساعت: 21:00/ ورزشگاه: دستگردی تهران/ بدون حضور تماشاگر
گروه داوری: علی صفایی/ کمک‌ها: محمد عطایی، وحید سیفی؛ داور چهارم: سعاد وفاپیشه / ناظر: سیداحمد صالحی


ترکیب هوادار:
علیرضا حقیقی، امین پورعلی، سبحان پسندیده، مرتضی منصوری، محمد عباسی، محمد میری (87- امیرحسین بهادر)، بابک مرادی (71- فرهاد زاوشی)، مهدی عبدی (71- محسن سفید چغایی)، کریم اسلامی، داریوش شجاعیان (76- مهدی گودرزی) و امین قاسمی‌نژاد (76- یونس شاکری).
سرمربی: مسعود شجاعی

ترکیب استقلال:
سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند، آرمین سهرابیان، رافائل سیلوا، صالح حردانی، ابوالفضل جلالی، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور (60- زبیر نیک‌نفس)، آرش رضاوند (75- جعفر سلمانی)، جلال الدین ماشاریپوف (75- پیمان بابایی) و گوستاوو بلانکو (89- آرمان رمضانی).
سرمربی: جواد نکونام


شرح گل:
هوادار صفر – استقلال یک (دقیقه یک: آرمین سهرابیان): استقلال در ثانیه 43 موفق به گلزنی شد. مهدی‌پور کرنر را کوتاه آغاز کرد و توپ را به ابوالفضل جلالی سپرد که ارسال او به روی دروازه با ضربه سر سهرابیان وارد دروازه شد تا تیم نکونام یکی از سریع‌ترین گل‌های لیگ را به ثمر برساند.


لحظات حساس:
دقیقه 6: شوت محکم و پای چپ سبحان پسندیده با برخورد به یکی از بازیکنان استقلال راهی کرنر شد.
دقیقه 15: شوت راه دور مرتضی منصوری را حسینی به خوبی مهار کرد.
دقیقه 19: ارسال یک کرنر به روی دروازه پس از دفع ناقص مدافعان استقلال در محوطه جریمه به کریم اسلامی رسید که شوت او را حسینی به زیبایی با پای راست دفع کرد. در برگشت نیز توپ به شجاعیان رسید که شوت تماشایی او از پشت محوطه را حسینی با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.
دقیقه 27: هوادار کنار خط عرضی صاحب یک ضربه کاشته شد که داریوش شجاعیان با ضربه‌ای مستقیم قصد گلزنی داشت که حسینی توپ را دفع کرد. در برگشت نیز توپ به امین پورعلی رسید که ضربه او را نیز کاپیتان استقلال دور کرد.
دقیقه 56: هوادار صاحب یک ضربه کاشته شد که شوت کریم اسلامی با اختلاف زیاد از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 63: ابوالفضل جلالی از سمت چپ حرکتی را آغاز کرد که ضربه او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 77: استقلال روی یک حمله سریع وارد محوطه جریمه هوادار شد که ضربه صالح حردانی به تور کنار دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.
دقیقه 82: استقلال صاحب یک فرصت خوب شد که ضربه پیمان بابایی را علیرضا حقیقی با واکنشی یه موقع دفع کرد.
دقیقه 3+90: ارسال محمدرضا منصوری به روی دروازه با ضربه سر یونس شاکری همراه شد که سیدحسین حسینی با یک دست و واکنشی دیدنی، دروازه تیمش را نجات داد.


کارت زرد:
سیدمحمد میری (39) مهدی گودرزی (88) امین پورعلی (3+90)
جلال‌الدین ماشاریپوف (39) محمدحسین مرادمند (1+45)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha