مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال از ورود پنج دستگاه وی‌ای‌آر به ایران تا 20 روز آینده خبر داد.

به گزارش "ورزش 24"، چندی پیش دو دستگاه وی‌ای‌آر وارد ایران شد که یکی از آنها صرفا برای آموزش بود و کارایی استفاده در لیگ برتر را نداشت و دیگری هم غیر از دربی هنوز مورد استفاده قرار نگرفته، اما با اضافه شدن تعداد بیشتری از این سیستم، مطمئنا بازی‌ها با تکنولوژی کمک داور ویدئویی ادامه پیدا می‌کند.

مهدی تاج در خصوص آخرین وضعیت استفاده از وی‌ای‌آر در لیگ برتر گفت: آوردن وی‌ای‌آر در همه جای دنیا سخت است. در حال حاضر، دولت، وزیر ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال می‌خواهند وی‌ای‌آر در فوتبال باشد. 5 دستگاه وی‌ای‌آر تا 20 روز آینده وارد ایران می‌شود. دو دستگاه داریم و تلاش می‌کنیم 5 دستگاه دیگر تا 20 روز آینده بیاوریم.

او ادامه داد: اگر از وی‌ای‌آر به خوبی استفاده شود، اعتراض به داوری‌ها به «هیچ» می‌رسد و حاشیه‌ها کمتر خواهد شد. شاید در صورتی که پول تأمین شود، بیش از 7 دستگاه داشته باشیم تا نیم فصل دوم را با وی‌ای‌آر برگزار کنیم. مجوز آن را از فیفا گرفته‌ایم و هفت داور الیت ما لاینسس گرفته‌اند. فقط اتاق وی‌ای‌آر کم داریم ولی آموزش داوران را از 25 فروردین آغاز می‌کنیم. تلاش می‌کنیم در 9 هفته پایانی لیگ، برخی دیدارهای مهم را با وی‌ای‌آر برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران با اشاره به اهمیت حضور وی‌ای‌آر در مسابقات لیگ ابراز کرد: بخاطر اینکه در کمیته مسابقات ای‌اف‌سی هستم، می‌دانیم مصوبه‌ای داریم که قرار است به فیفا داده شده و سپس ابلاغ و اجرا شود. در این مصوبه، در مسابقاتی که با وی‌ای‌آر برگزار می‌شود فقط کاپیتان‌ها می‌توانند با داور صحبت کنند و هر کسی به داور اعتراض کند، اخراج می‌شود. این اتفاق باید مثل پیراهن درآوردن باشد که بازیکن می‌داند هر وقت پیراهن در بیاورد، اخطار می‌گیرد. اگر این قانون ابلاغ شود هر کسی با داور تحت هر شرایطی صحبت کند اخراج خواهد شد. کسی در محوطه وی‌ای‌آر وارد شود اخطار می‌گیرد و اگر اصرار به دیدن صحنه وی‌ای‌آر کند، اخراج خواهد شد.

تاج در پاسخ به این سؤال که آیا مسابقات فصل آینده لیگ برتر با وی‌ای‌آر برگزار می‌شود، گفت: بپذیرید درباره چیزی که همه آن دست ما نیست، نمی‌توانیم صحبت کنیم. یک بار تا آستانه ورود چند دستگاه وی‌ای‌آر پیش رفتیم و قرار بود این دستگاه‌ها به دبی بیایند و سپس از محل دیگری وارد کشور شود.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: با توجه به اینکه ایران تحریم است، به بخش حقوقی شرکتی ایمیل زده شد که ایران چطور می‌خواهد 7 دستگاه بیاورد، در صورتی که ما این‌ها را از واسطه می‌خریدیم. می‌دانیم از چه جایی ایمیل زده شد. ما با چنین مشکلاتی روبه‌رو هستیم. دو دستگاه آورده‌ایم و دنبال خریداری 5 دستگاه دیگر هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha