قلعه‌نویی

سرمربی تیم ملی ایران از مصدومیت ستاره هجومی خود ناراحت است.

به گزارش "ورزش 24"، امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی پُرگل تیم ملی ایران مقابل ترکمنستان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 عنوان کرد: اجازه دهید ابتدا تشکر و سپس انتقاد کنم. از حضور تماشاگران در ورزشگاه در ایام تعطیلات و همین‌طور بانوان تشکر می‌کنم. حضور بانوان باعث شد انگیزه بیشتری بدهند. انتقادم این است که جایگاهی که برای بانوان عزیز در نظر گرفته بودند، مناسب نبود؛ به خصوص اینکه سرما موجب شده بود این عزیزان اذیت شوند. از مسئولان می‌خواهم بهترین جایگاه آزادی را برای بانوان در نظر بگیرند. آن بالا جایگاه خوبی برای بانوان نبود.

او با اشاره به نمایش تیم ملی مقابل ترکمنستان ابراز کرد: ترکمنستان تیم خوبی است و بیشتر آن‌ها در یک تیم حضور دارند. پس از بازی با قطر، بازیکنان ما که شرایط روحی- روانی خوبی نداشتند، توانستند با ارائه یک بازی خوب پیروز شوند. شادی را در سکوها می‌دیدیم و مردم از نوع بازی راضی بودند. خیلی زود به گل رسیدیم و سپس افتی داشتیم و در بین نیمه با بازیکنان صحبت کردیم. در نیمه دوم، کامل بر اساس آن چیزی که می‌خواستیم بازی کردند. تنها نقطه تاریک مسابقه مصدومیت سردار آزمون بود که امیدوارم مسئله خاصی نباشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال با این سؤال روبه‌رو شد که استقبال تماشاگران نشان‌دهنده رضایت مردم از عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های آسیا بود، گفت: حضور این تماشاگران نشأت‌گرفته از بازی‌های خوبمان در جام ملت‌های آسیا بود. خیلی‌ها دنبال کمرنگ‌کردن زحمات بازیکنان ما بودند؛ ولی مردم نشان دادند از فوتبال تیم ملی راضی هستند. این موقعیت‌ها را در بازی با قطر و حتی به‌مراتب بهتر داشتیم. ما موقعیت‌های شش قدم را نزدیم؛ حتی کنعانی‌زادگان هم نزد. مردم از روند بازی‌های تیم ملی راضی هستند.

قلعه‌نویی: من در تیم ملی مهمان هستم و می‌روم

قلعه‌نویی در خصوص جوان‌گرایی در تیم ملی عنوان کرد: در رابطه با تغییر نسل گفتم که باید با شیب ملایم توأم با نتیجه باشد. چون اگر نتیجه نگیریم، اولین کسانی که ضرر می‌کنند، جوانان هستند. باید نتیجه بگیریم تا طول عمر بازیکن جوان در تیم ملی بیشتر شود. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. باز هم از مردم عذرخواهی می‌کنم، چون بعد از بازی با ژاپن می‌توانستیم آن‌ها را خوشحال کنیم؛ ولی اتفاقات فوتبال و بدشانسی باعث شد که برنده نشویم. ترکمنستان را با 5 گل بردیم؛ اما همین‌قدر برابر قطر در جام ملت‌های آسیا موقعیت داشتیم و توپ‌هایمان گل نشد.

او در مورد ناکامی برخی تیم‌های مدعی از جمله ژاپن و کره‌جنوبی مقابل حریفانشان گفت: فوتبال در آسیا نزدیک شده است. برخی که چندین سال از فوتبال دور هستند، اطلاعات‌شان کامل نیست یا از روی بخل حرف می‌زنند. امروز ژاپن یک گل از کره شمالی خورد و کره جنوبی برابر تایلند مساوی کرد. دولت‌مردان در دنیا و آسیا دنبال این رفتند که فوتبال را ابزاری برای پیشرفت جامعه قرار دهند؛ کاری که عربستان با آوردن ستاره‌های دنیا انجام داده است. آن‌ها می‌خواهند با فوتبال به جامعه انگیزه بدهند. به همین خاطر تیم‌ها به هم نزدیک شده‌اند.

قلعه‌نویی: من در تیم ملی مهمان هستم و می‌روم

قلعه‌نویی اضافه کرد: ترکمنستان برابر ازبکستان تا اواخر بازی یک - یک بود و سپس دو گل خورد. فوتبال در آسیا خیلی به هم نزدیک شده است. بازیکنان ما امروز بر اساس نگرش همیشگی یعنی رو به جلو فوتبال بازی کردند. از جوانانی که بازی کردند راضی هستم؛ همین‌طور از بزرگان تیم که فضایی برای پیشرفت جوانان فراهم کرده‌اند. فضای صمیمی توسط بازیکنان باتجربه به وجود آمده و طبق گفته خودشان بهترین دوران حضورشان در تیم ملی بوده است. حضور مردم نشان‌دهنده رضایت از تیم ملی است. خیلی‌ها تلاش کردند طور دیگری وانمود کنند؛ ولی حضور مردم نشان داد که آن‌ها راضی هستند.

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره اینکه ترکمنستان در دیدارهای قبلی تجربه برتری برابر ایران را داشته، تصریح کرد: وقتی درباره آمار صحبت می‌کنید برخی از دوستان می‌گویند آمار نتیجه نیست. آمار در جامعه اقتصادی و همه جوامع با ما صحبت می‌کند؛ در فوتبال هم همین‌طور است. توجهی به آمار نداریم؛ ولی فکر کنم این بهترین نتیجه برابر ترکمنستان بود. دروازه‌بان ترکمنستان روز خوبی را سپری کرد و حتی می‌توانست الآن جای کنعانی‌زادگان بهترین بازیکن زمین شود. او 5 گل خورد ولی جلوی چند موقعیت صد در صد ما را گرفت.

قلعه‌نویی یادآور شد: نگرش ما هجومی است و با وجود همه فشارهایی که به ما وارد می‌کنند و می‌گویند در جام ملت‌های آسیا این همه گل خورده‌ایم تغییراتی نداریم. مردم فوتبال هجومی دوست دارند، آن هم با وجود این‌که خیلی‌ها دنبال کمرنگ‌کردن بازی‌هایمان در جام ملت‌ها بودند. حضور مردم در تعطیلات نشان داد که از تیم ملی راضی هستند ولی باید به جام جهانی و مرحله حذفی فکر کنیم.

سرمربی تیم ملی ایران با بیان اینکه انتقادها را می‌پذیرد، ابراز کرد: من اینجا میهمان هستم و یک روزی می‌روم و نفر بعدی می‌آید. هدف باید خوشحالی مردم باشد و باید راهکار نشان دهید. یک روز خدمت حشمت مهاجرانی بودم. در آن جلسه ایشان هم انتقاد کرد، هم نصیحت و هم راهکار نشان داد. این فضا خیلی کمک می‌کند. مردم متوجه یک‌سری صحبت‌ها هستند. بازی امروز نشان داد که حرف‌هایی که زده شد برای مردم مهم نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha