مهدی طارمی

پورتو در خانه مقابل ویتوریا گیمارش با نتیجه دو بر یک شکست خورد تا دومین شکست متوالی خود را در لیگ پرتغال ثبت کند.

به گزارش "ورزش 24"، عملکرد بسیار خوب ویتوریایی‌ها به خصوص در خط دفاع باعث کسب نتیجه‌ای شد که هیچکس انتظارش را نداشت، البته شاگردان سرخیو کونسیسائو چند بار تا مرز گلزنی و تساوی پیش رفتند، اما کار آبی و سفیدها با اخراج په‌په در دقیقه ۷۰ سخت شد.

این مسابقه‌ای بود با ۷۱ درصد مالکیت برای پورتو که سرانجام به دوری مهدی طارمی از سکوها و نیمکت اژدهایان پایان داد و اتفاقاً ستاره ایرانی پورتو که در دقیقه ۶۷ جانشین نیکلاس په‌په شده بود، در بطن دو صحنه جنجالی قرار گرفت و پس از برخورد با دروازه‌بان حریف در ثانیه‌های پایانی در کورس با دو مدافع ویتوریا گیمارش در محوطه جریمه سرنگون شد تا اعتراض ورزشگاه را فرا بگیرد اما داور مسابقه که قبلا گلر با تجربه ویتوریا گیمارش و کاپیتان این تیم را تنبیه کرده بود، این صحنه را پنالتی تشخیص نداد تا کونسیسائو به مرز دیوانگی برسد.

2008504

پورتو در حال حاضر با ۵8 امتیاز از ۲۸ بازی در رده سوم جدول است و فرصت کاهش فاصله خود را با بنفیکای رده دومی از دست داد. آنها در اواخر فصلی هستند که احتمالا با قهرمانی اسپورتینگ به پایان خواهد رسید و به نظر می‌رسد حذف از لیگ قهرمانان اروپا و همچنین ناامیدی آنها از کسب عنوان قهرمانی روی عملکرد تیم تاثیر گذاشته باشد.

امروز گالنو، بازیکن برزیلی پورتو، در بطن اتفاقات مسابقه بود. او گل اول بازی را وارد دروازه تیم خودی کرد و پس از آنکه پورتو یک‌بار دیگر این‌بار مغلوب ضربه ژوتا سیلوا (۳۳) شد، او پیش از پایان نیمه اول فاصله را کم کرد اما در شرایطی که انتظار می‌رفت پورتو در نیمه دوم با حملات مکرر نتیجه بازی را تغییر بدهد، این اتفاق نیفتاد و آنها ۴۵ دقیقه در خشکسالی بودند.

2008505

نقطه متفاوت بازی امروز پورتو، حضور مهدی طارمی بعد از لجاجت طولانی سرخیو کونسیسائو با این مهاجم ایرانی بود و البته طارمی با حضور در دو صحنه خبرساز و مشکوک به پنالتی نشان داد که همچنان می‌تواند برای تیمش کارساز باشد.

طارمی که در آستانه جدایی از پرافتخار آبی و سفید پرتغالی است، دوست دارد تا پایان فصل در ترکیب این تیم باشد و از بازی‌های خود لذت ببرد و موثر باشد؛ اتفاقی که امروز با سوت‌های داوری بر خلاف نظر او و طرفداران پورتو رقم نخورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha