سهیل مهدی

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران زمان پایان رقابت‌های لیگ برتر را اعلام خواهد کرد.

به گزارش "ورزش 24"، سهیل مهدی در مورد تعطیلات طولانی مدت لیگ برتر در نوروز ۱۴۰۳ عنوان کرد: مسابقات لیگ برتر طبق برنامه مصوب و اعلام شده تا روز ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد و از روز ۲۸ اسفند بازیکنان در اختیار سرمربی تیم ملی قرار گرفتند تا در روزهای فیفا دو مسابقه رسمی در مقدماتی جام جهانی برگزار شود. براین اساس تیم ملی در نوروز ۱۴۰۳ در روزهای دوم و هفتم فروردین دو مسابقه با ترکمنستان در تهران و عشق آباد برگزار کرد.

او ادامه داد: تیم ملی ۸ فروردین به تهران بازگشت و روز ۹ فروردین بازیکنان در اختیار باشگاه‌هایشان قرار گرفتند. دهم فروردین مصادف با اولین شب قدر، یازدهم فروردین برابر با نوزدهم ماه مبارک رمضان و ضربت خوردن حضرت علی (ع) بود که امکان برگزاری مسابقات در چنین ایامی نبوده است. بعد از شب‌های پرفیض قدر و ایام شهادت حضرت علی (ع) در نخستین فرصتی که امکان برگزاری مسابقات بود بازی‌های معوقه را برگزار کردیم تا تعداد مسابقات تیم‌ها در جدول لیگ برابر شود. از سوی دیگر با توجه به اینکه رقابت‌های لیگ یک محدودیت روزهای فیفا را نداشت، مسابقات هفته بیست و پنجم لیگ یک در روز ۸ فروردین ۱۴۰۳ برگزار شد.

مسئول مسابقات سازمان لیگ در مورد پیش‌بینی‌اش از زمان به پایان رسیدن مسابقات لیگ برتر گفت: در صورتی که برنامه نهایی ما مورد تایید سرمربی محترم تیم ملی قرار بگیرد، قبل از ۱۴ خرداد لیگ‌برتر به پایان خواهد رسید و بعد از روزهای فیفا نیز بازی‌های باقی مانده جام حذفی در مرحله نیمه نهایی و فینال برگزار می‌شود که پیش‌بینی می‌کنم فینال جام حذفی نیز حداکثر تا اول تیرماه برگزار خواهد شد تا رقابت‌های باشگاهی فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ به پایان برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha