مهدی تاج

مهدی تاج رسما اعلام کرد که در فصل آینده از تجهیزات وار در لیگ برتر استفاده خواهد شد.

به گزارش "ورزش 24"، در حاشیه برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان گیلان، مهدی تاج در خصوص موضوع تجهیزات وار با خبرنگاران گفت‌وگو کرد. رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال خبرنگاران استان گیلان که به اشتباهات داوری در دیدار پرسپولیس-ملوان اشاره کردند؛ گفت: همه معتقدند که دارند ضرر می‌کنند، من نمی‌دانم پس کدام تیم نفع می‌برد از داوری. اما در کل حرف درستی می‌زنید و تجهیزات وار باید به کشور وارد شود اما من شخصا امیدوار نیستم که حتی با وجود وار هم، بعضی افراد اعتراض نکنند. چون حس می‌کنم اعتراض کردن در فوتبال یک اتفاق طبیعی شده است و هرکسی باید یک اعتراضی بکند تا اگر ناکامی وجود دارد؛ مسئولیتش تقسیم شود و بخشی از آن به داور مربوط شود.

او ادامه داد: مهم این است که ما وار را وارد کنیم تا زمینه اعتراض را از بین ببریم. از همین فردا تعداد 25 داور ما در کلاس‌های آموزش وار شرکت خواهند کرد که تدریس آن به عهده مدرس اسپانیایی و ایتالیایی خواهد بود. هفت داور هم آموزش حضور در اتاق وار را خواهند دید که توسط داوران مصری و اردنی خواهد بود. این درحالی است که 6-7 داور ما همین الان لایسنس دارند. با دریافت گواهی‌هایی که بعد از این کلاس‌ها داوران دریافت می کنند؛ مشکلی از بابت داوران نخواهند داشت. این آموزش‌ها با دو دستگاهی انجام می‌شود که ما همین الان در تهران داریم و امیدواریم به زودی هفت دستگاه وارد کشور کنیم.

تاج در پایان گفت: اینکه الان من در این جمع بخواهم بگویم چه مشکلاتی در مسیر وارد کردن تجهیزات وار وجود دارد؛ به ظاهر ساده است اما در مجموع مشکلات خاص خودش را دارد که در تلاش هستیم آن را رفع کنیم و به زودی تجهیزات وارد شود. این تجهیزات به شکل ون وار خواهد بود؛ در دنیا هم ون وار مرسوم است و سپس به این شکل تجهیزات برای مسابقات به محل مربوطه اعزام می‌شود. البته در برخی از استادیوم‌ها به شکل ثابت ما وار خواهیم داشت و شرکت تجهیز مسئولیت آن را عهده‌دار خواهد بود. یک سری باشگاه مثل گل‌گهر، سپاهان، ذوب‌آهن هم خودشان تمایل دارند و ما وار را به آن‌ها واگذار خواهیم کرد. در کل تصورم این است که لیگ آینده قطعا با وار انجام خواهد شد و بخش اعظمی از این نارضایتی‌ها رفع خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha