کمیته استیناف

با اعلام رسمی سایت فدراسیون فوتبال، نتیجه دیدار فجرسپاسی و استقلال ملاثانی سه بر صفر به سود تیم شیرازی شد.

به گزارش "ورزش 24"، کمیته استیناف با رد رأی صادره از سوی کمیته انضباطی و پس از موافقت با اعتراض باشگاه فجرسپاسی شیراز، نتیجه دیدار جنجالی و برگزار نشده این تیم برابر استقلال آبی پوش ملاثانی را سه بر صفر به سود فجرسپاسی اعلام کرد تا معادلات در صدر جدول و برای صعود به لیگ برتر، تغییر کند.

دو تیم استقلال آبی پوش ملاثانی و فجرسپاسی می‌بایست در دیداری از هفته بیست و هشتم لیگ آزادگان و در تاریخ دوم اردیبهشت به مصاف هم می‌رفتند که به دلیل عدم هماهنگی با مسئولین استادیوم غدیر اهواز، آنها مجوز حضور تیم‌ها در ورزشگاه را نداده و این مسابقه برگزار نشد.

پس از این اتفاق، کمیته انضباطی رأی بر تکرار این مسابقه داد اما پس از اعتراض باشگاه فجرسپاسی، این پرونده به کمیته استیناف رفت و حالا کمیته مذکور ضمن رد رأی اولیه، اعلام کرده که به دلیل قصور باشگاه استقلال ملاثانی، این بازی سه بر صفر به سود فجرسپاسی شده است.

در رأی صادره آمده است:

در راستای بند 4 آئین‌نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته اول، استقلال آبی پوشان جنوب موظف بوده است تمام بازی‌های خود را در یک ورزشگاه واحد برگزار نماید مگر اینکه با بروز شرایط پیش‌بینی نشده و خارج از کنترل، با نظر کمیته برگزاری مسابقات مجبور به استفاده از ورزشگاه دوم خود شود.

از این رو نامه دبیر سازمان لیگ خطاب به دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال حاکی از اینست که باشگاه آبی پوشان جنوب با ارسال نامه‌ای متعهد به استانداردسازی استادیوم تختی تا 48 ساعت قبل از بازی شده‌اند ولیکن تا شب قبل از بازی و در جلسه هماهنگی مسابقه اعلام گردیده مشکلات آن استادیوم رفع نشده است.

دو فقره نامه از سوی دبیر سازمان لیگ در مورد عدم هماهنگی و همکاری باشگاه آبی پوشان جنوب در برگزاری مسابقات هفته 24 و 28 لیگ یک کشور با توجه به نقایص استادیوم تختی خطاب به ریاست محترم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در پرونده مضبوط است که حاکی از بی توجهی و بی مبالاتی باشگاه مذکور در انجام تکالیف قانونی خود دارد.

علی ایحال با وصف مذکور و فقدان تقصیراز سوی باشگاه استقلال خوزستان و احراز تخلف باشگاه آبی پوشان جنوب مستنداً به مواد 62-84 و106 از مقررات انضباطی و ماده 14 دستورالعمل برگزاری مسابقات تجدیدنظرخواهی باشگاههای معترض وارد تشخیص داده می شود.

ضمن نقض دادنامه تجدیدنظرخواسته حکم بر بازنده اعلام شدن تیم فوتبال لیگ دسته یک باشگاه آبی پوشان جنوب با نتیجه سه بر صفر به نفع تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز و پرداخت پانصد میلیون ریال جریمه نقدی و خسارت وارده به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال و تیم فجر شهید سپاسی با تشخیص و بررسی مرجع بدوی در هنگام اجرای حکم و نیز برائت باشگاه استقلال خوزستان صادر و اعلام می شود این رای قطعی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha