کد خبر: 125
۲۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷
جام ملتهای آسیا

ای اف سی برای اولین بار از زنان برای قضاوت مهمترین رویداد ملی قاره استفاده خواهد کرد.

به گزارش "ورزش 24"، پس از تست داوران زن در جام جهانی 2022 توسط فیفا، حالا کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز از ظرفیت کامل داوری قاره آسیا بهره برده و 5 داور زن را نیز در کنار 69 داور وسط و کمک داور مردان قرار داده تا آنها برای اولین بار در سطح اول بازیهای ملی قاره آسیا قضاوت کنند.

یوشومی یاماشیتا، مشهورترین داور زن آسیایی است که از ژاپن برای قضاوت جام ملتهای آسیا انتخاب شده و بعد از جام جهانی، این بار در مسابقات قاره نیز قضاوت خواهد داشت و احتمالا شانس این را دارد تا بازیهای مهمی را هم سوت بزند.

مارگارت یاسویچ نماینده استرالیا در جام ملتها خواهد بود تا به همراه یاماشیتا تنها داوران وسط زن باشند که برای جام ملتها جواز داوری را پیدا کرده‌اند.

جالب اینکه سه کمک داور زنی که انتخاب شده‌اند، همگی از شرق آسیا هستند و دو نفر از کره و یک نفر از کره جنوبی پای به دوحه خواهند گذاشت تا در این تورنمنت تاریخی پرچم بزنند.

این در حالی است که هیچ داور زنی از غرب آسیا و کشورهایی نظیر ایران، عربستان، قطر و امارات که در فوتبال صاحب سبک هستند، در جام ملتها حضور ندارند و همگی از کشورهای شرق آسیا و استرالیا وارد جام ملتها می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha