حسین خیبری

مدیرعامل باشگاه خیبر خرم‌آباد پاسخ تندی نسبت به حواشی شکل گرفته علیه این تیم در مسیر صعود داد.

به گزارش "ورزش 24"، خیبر خرم‌آباد بعد از چند فصل تلاش برای صعود به لیگ برتر، اکنون از بالاترین شانس برای رسیدن به این هدف برخوردار است اما مثل همیشه در جنگ صعود و سقوط در فوتبال ایران، حواشی و شایعات و اتهامات بزرگی متوجه تیم‌ها می‌شود که اکنون خیبر نیز از آن بی‌نصیب نمانده است. در شرایطی که جنگ صعود بین تیم‌های خیبر خرم‌آباد، فجرسپاسی شیراز، چادرملو اردکان و نفت مسجدسلیمان طی هفته‌های اخیر داغ دنبال می‌شود، تیم‌ها با وارد کردن اتهاماتی به یکدیگر به دنبال احقاق حق خود هستند. حسین خیبری مدیرعامل باشگاه خیبر خرم‌آباد در گفتگو با خبرنگار ما درباره حواشی شکل گرفته علیه صدرنشین لیگ دسته اول در این خصوص پاسخ داده است.

خبیری درباره شرایط این تیم در کورس صعود به لیگ برتر گفت: خدا را شکر مسیری که می‌رویم خوب است و اختلافی که با تیم‌های مدعی رقم زده‌ایم شرایط خوبی برای ما شکل داده است. مسلما به دنبال این خواهیم بود که ادامه مسیر را هم با همین قدرت پیش برویم. در این مسیر باید تشکر و قدردانی ویژه‌ای از کلیه مسئولان استانی از فرماندار تا شهردار و رییس هیات مدیره و دیگر بخش‌های استان لرستان که صادقانه همراه ما بودند داشته باشیم. خدا را شکر در این فصل استان لرستان و ایل و تبار لر خالصانه در کنار ما هستند خصوصا هواداران عزیز که صاحب اصلی این باشگاه هستند بزرگترین قوت قلب ما محسوب می‌شوند تا در این مسیر بالاترین توان را به کار بگیریم. امیدواریم با احساس مسئولیت بیشتر در هفته‌های باقی‌مانده و حساس برای به نتیجه رساندن هدف صعود بتوانیم پاسخگوی این لطف آنها باشیم.

وی درباره حواشی و اتهاماتی که طی هفته‌های اخیر متوجه این تیم بوده نیز اینطور واکنش نشان داد: ما خودمان را مقید به اصولی می‌دانیم که درباره مسائل خارج از بازی‌های خودمان صحبتی نداشته باشیم و همه چیز معطوف به کار و تلاش و تمرین و مسابقه باشد. یک اصول فنی و اخلاق مدار در مسیر هدف صعود. اما متاسفانه در لیگ یک به نظر می‌رسد این مسائل جواب نمی‌دهد و هر چه بیشتر هوچی‌گری بهمراه مظلوم نمایی داشته باشی بیشتر به چشم می‌آیی. با این حال ما از اصول خودمان کوتاه نمی‌آییم و به دنبال بهترین اتفاق خواهیم بود.

2003941

خبیری با اشاره به اتهاماتی که از سوی سرمربی فجرسپاسی متوجه خیبر شده گفت: آقای رجب‌زاده عزیز برای ما چه در دوران بازی و چه اکنون سرمربیگری به عنوان یک شخصیت خوب شناخته می‌شود. اما ایشان از چند وقت پیش و حتی ابتدای فصل ذهن‌ها را منحرف می‌کنند و باید بدانند که این رفتار حرفه‌ای نیست. وقتی شما سرمربی تیم اخلاق مدار و باسابقه شهید فجر سپاسی هستی مسلما باید اخلاق‌مدارتر کار را دنبال کنی. اگر امثال ما اصول اخلاقی را رعایت می‌کنیم، اینطور نیست که چیزی بلد نیستیم و نمی‌خواهیم.

وی ادامه داد: این تیم متعلق به همه لر تبارهای عزیز است که از ما می‌خواهند که از حق تیم دفاع کنیم. اگر بیش از این ببینیم خارج از دایره ادب کسی به شأن خیبر اتهامی وارد می‌کند قطعا جواب کوبنده‎‌ای خواهیم داد و کوتاه نخواهیم آمد. مسلما هر کس تمرکزش روی کار خودش و تیمش باشد موفق‌تر خواهد بود و ما این اصول را دنبال می‌کنیم. به دوستان توصیه می‌کنم که ذهن‌شان را معطوف به تیم خودشان باشد. در فوتبال، همه این جنگ روانی و حاشیه‌سازی را بلد هستند اما خیبر به دنبال نمایش فرهنگ بزرگ این استان است. توصیه من این است که سرشان به کار خودشان باشد و ما به دنبال حاشیه سازی نیستیم و جواب این رفتار را با اتحاد خودمان گرفتیم و ان‌شاءالله با صدرنشینی و قهرمانی آن را به سرانجام خواهیم رساند.

مدیرعامل خیبر با اشاره به اقدام فدراسیون فوتبال گفت: ابتدا باید از فدراسیون بابت بخشنامه منع بیانیه و... تشکر کنم که مسلما باعث خواهد شد حواشی کمتر شود. اما انتظار همگی ما این است که این بخشنامه قابلیت اجرایی هم داشته باشد و اینطور نباشد که هر روز شاهد اتهام زنی و توهین تیم‌ها باشیم. همان‌طور که گفتم این تیم (خیبر خرم‌آباد) از استانی بااصالت می‌آید و مسلما هواداران ما انتظار دارند نسبت به اتهاماتی که زده می‌شود و شأن تیم را خدشه‌دار می‌کند، فدراسیون در وهله اول به عنوان بازوی اجرایی با توجه به بخشنامه‌اش ورود کند. اگر این مسائل و بخشنامه‌ها ضمانت اجرایی ندارد و هر کسی می‌تواند هر طور که دلش خواست رفتار کند، طبیعی است که ما باید از حقوق تیم و هواداران‌مان به بهترین شکل دفاع کنیم. صحبت‌هایی که می‌شود همه بوی تهمت و حاشیه می‌دهد ولی چرا برخوردی نمی‌شود. اگر این بخشنامه‌ها قرار نیست رعایت شود پس اجازه بدهند ما هم جواب بی‌ادبی‌ها، توهین و حاشیه‌سازی‌ها را بدهیم. این اخطار آخر خیبر خرم‌آباد است و مطمئنا از این به بعد از حقوق تیم و هواداران کوتاه نخواهیم آمد.

خبیری در واکنش به سوالی درباره اتهام پنالتی‌های پیاپی که برای این تیم گرفته می‌شود گفت: اگر پنالتی برای ما گرفته می‌شود یا شده، مطمئنا به جهت خطایی است که صورت گرفته. داور مگر آبروی خودش را از سر راه آورده؟ مطمئنا کافر همه را به کیش خویش پندارد که چنین اتهاماتی می‌زنند. در همین بازی آخرمان یک پنالتی مسلم ما با اشتباه سهوی داوری نادیده گرفته شد. خوشبختانه در عصری هستیم که تمامی بازی‌ها مجهز به تصویرداری هستند و بهتر است افراد بر اساس مستندات حرف بزنند و چیزی را نقض کنند یا اتهام بزنند. بروید بگویید این پنالتی اشتباه بوده. نه اینکه بگویید چرا این تیم پنالتی زده است! ببخشید این بار اگر خطایی در محوطه جریمه روی مهاجم ما شد و پنالتی گرفتند، می‌گوییم به دوستان برمی‌خورد و پنالتی را بیرون بزنند! این چه اتهام خنده‌داری است که می‌گویید. خیلی ساده است، بیایید بگویید فلان پنالتی اشتباه و از روی عمد برای تیم‌تان گرفته شده، نه اینکه خطایی صورت گرفته و پنالتی شده و بگویید چرا پنالتی گرفتند! اینطور برای شرایط فنی خودتان سوال ایجاد می‌کنید! اگر ما بعد از این همه مدت حرفی نزدیم به خاطر همان اصول‌مان بوده اما دوستان نشان داده‌اند که حرمت و احترام سرشان نمی‌شود. لطفا دیگر در مورد تیم خیبر صحبت نکنید و البته این حق را برای خودمان قائل هستیم تا از مراجع قانونی پیگیر اتهامات بی‌اساسی که وارد می‌شود، باشیم.

مدیرعامل خیبر در پایان گفت: از فدراسیون خواستار نظارت بیشتر هستیم و امیدوارم در هفته‌های پایانی شرایط خوبی با نظارت بیشتر شکل دهند تا تیم‌ها به خودشان اجازه اتهام‌زنی و رفتارهای پشت پرده را ندهند. ما همیشه از این اتفاق و سختگیرانه‌ترین نظارت‌ها استقبال می‌کنیم. اصلا برای خیبر خرم‌آباد هزار تا ناظر بفرستید و بگذارید. از آن استقبال می‌کنیم چون به تیم و هدف و مسیر خودمان ایمان کامل داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha