مهدی طارمی

ستاره ایرانی پورتو شب فوق‌العاده‌ای را در آخرین بازی خانگی تجربه کرد و یک تنه تیمش را به پیروزی ارزشمندی رساند.

به گزارش "ورزش 24"، مهدی طارمی انتظار نداشت پس از درخشش هفته گذشته مقابل شاوس که توانست در حضور ثابت خود یک گل به ثمر رساند و یک پاس گل دیدنی بدهد، در دیدار یکشنبه شب برابر بوآویشتا کار را از روی نیمکت شروع کند ولی این اتاق در آخرین بازی او در ورزشگاه دو دراگائو رخ داد و ستاره ایرانی روی نیمکت اژدها نشسته بود.

تیم پورتو بدون مهاجم ایرانی خود دیدار مقابل بوآویشتا در هفته سی و پنجم و ماقبل پایانی فصل لیگ برتر پرتغال را از ساعت 23 یکشنبه شب آغاز کرد و در حالی که نیاز مبرم به کسب پیروزی در ورزشگاه دو دراگائو برای رسیدن به رتبه سوم جدول و کسب سهمیه لیگ اروپا داشت، در نیمه نخست به تساوی بدون گل رسید تا اینکه طارمی در دقیقه 59 به بازی آمد و سرنوشت بازی را تغییر داد.

2021259

شاگردان سرجیو کونسیسائو ثانیه‌هایی پس از ورود طارمی به زمین گل اول را دریافت کردند و شوکه شدند، اما ستاره ایرانی پورتو در دقیقه 64 و پنج دقیقه پس از ورودش به مسابقه با حرکت از میانه زمین توانست اخراجی بگیرد و ورق به سود تیمش برگردد.

طارمی لحظاتی پس از گل بوآویشتا از میانه زمین ضدحمله سریعی را تدارک دید، اما ضربه خطرناک پدرو مالهیرو، بازیکن حریف روی ساق پای او کاری کرد تا داور پس از آوانتاژ و سپس متوقف شدن بازی، مدافع خطاکار را با کارت زرد دوم جریمه کند و پورتو با 10 نفره شدن رقیبش راحت‌تر به بازی ادامه بدهد.

2021260

طارمی در دقیقه 67 سعی در فرار به سمت دروازه بوآویشتا داشت که کمک داور دوم آفساید او را گرفت و در دقیقه 75 هم ضربه ایستگاهی او از فاصله حدودا 25 متری به دیوار دفاعی خورد و به سمت دروازه نرفت تا بازی یک بر صفر به سود حریف پورتو دنبال شود.

حملات بی‌امان شاگردان کونسیسائو در دقیقه 81 نتیجه داد و پدرو، مدافع پیشتاخته در شلوغی محوطه جریمه توانست کار را به تساوی بکشد و امیدهای یاران طارمی برای کسب پیروزی و صعود به رتبه سوم جدول لیگ برتر پرتغال زنده شود.

2021261

طارمی به دنبال ایجاد ضدحمله با حرکت سریع از میانه زمین بود که مالهیرو با کف پا روی ساق او زد و نگذاشت حرکت مهاجم ایرانی ادامه داشته باشد، اما توپ به سمت محوطه بوآویشتا رفت

طارمی در دقیقه 88 بهترین فرصت را داشت تا در بیست و دومین بازی فصل خود و حضور تعویضی مقابل بوآویشتا به ششمین گل برسد، اما توپ ریباند شده در محوطه 6 قدم و شوت محکم او در حالی که چند سانتی‌متر تا ورود به دروازه فاصله داشت، به چایدوزی آوازیم، مدافع نیجریه‌ای حریف برخورد کرد و تبدیل به گل نشد و در برگشت هم ناماسو از فرصت بهره نبرد تا بازی یک بر یک دنبال شود.

طارمی یک دقیقه بعد هم دوباره صاحب موقعیت شد که ضربه او راه به جایی نبرد و در دقیقه 5+90 هم ضربه این بازیکن از بالای تیرک راهی اوت شد، اما در دقیقه 7+90 سعی کرد با پاس در عمق موقعیت‌سازی کند که ناماسو نتوانست گلزنی کند و ضربه او به بیرون رفت.

عطش ستاره ایرانی پورتو برای گلزنی در دقیقه 8+90 و آخرین ثانیه‌های بازی به نتیجه نشست و ارسال فرانسیشکو کونسیسائو از جناح راست زمین را مهدی طارمی با جای‌گیری فوق‌العاده در محوطه 6 قدم و ضربه سر مطمئن تبدیل به گل کرد.

2021262

ستاره ایرانی در زمانی که بازی با نتیجه یک بر صفر به سود بوآویشتا بود، توانست بازیکن حریف را اخراج کند تا پورتو در مسیر بازگشت به بازی و کسب نتیجه قرار بگیرد

پورتو هفته آینده مهمان براگا است و پس از آن هم در فینال جام حذفی باید در لیسبون به مصاف اسپورتینگ برود که این اتفاق موجب شد تا مهدی طارمی به دلیل انتقال به اینتر میلان، آخرین بازی خود را در ورزشگاه خانگی انجام بدهد و پایان شکوهمندانه‌ای در دو دراگائو داشته باشد.

طارمی پس از باز کردن دروازه بوآویشتا در حلقه بزرگ شادی بازیکنان و مربیان پورتو اشک می‌ریخت و آخرین بازی خود در ورزشگاه دو دراگائو را به یادماندنی و سه امتیازی کرد.

پورتو با درخشش طارمی و گل لحظه آخری او به پیروزی دو بر یک مقابل بوآویشتا رسید تا 69 امتیازی شود و با یک امتیاز بیشتر نسبت به براگا در رتبه سوم جدول لیگ برتر پرتغال قرار بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha