تیم ملی امید

تیم ایران با 17 بازیکن راهی چین شده است. در لیست نفرات رضا عنایتی فقط 6 بازیکن زیر 23 سال حضور دارند و بقیه بزرگسال محسوب می‌شوند.

به گزارش "ورزش 24"، تیم زیر 23 سال ایران در کمال ناباوری نتوانست از مرحله اول انتخابی المپیک صعود کند تا وداعی زودهنگام با رقابت‌های انتخابی پاریس داشته باشد. رضا عنایتی فکرش را هم نمی‌کرد که تیمش در همین مرحله اول آنهم به لطف کارت زرد بیشتر نسبت به مالزی از صعود به دور بعد باز بماند و سریع‌تر از آنچه در ذهن‌ها می‌گنجد حسرت صعود به المپیک برای فوتبال ایران 52 ساله شود.

عنایتی که برای صعود به دور دوم انتخابی المپیک برنامه‌ریزی کرده بود، قصد داشت بعد از این اتفاق تیمی متشکل از بازیکنان بزرگسال و زیر 23 سال که قدرتمندتر از تیم انتخابی المپیک است را همراه خود به بازی‌های آسیایی ببرد و هدف‌گذاری خود را روی رفتن به سکوی آسیایی قرار داده بود.

حذف زودهنگام از انتخابی المپیک اما باعث شد تا نگاه‌ها نسبت به تیم امید عوض شود و البته که عنایتی هم با روحیه‌ای پایین تیم خود را به هانگژو ببرد. لیستی که سرمربی ایران برای هانگژو تنظیم کرده بود، برخی بازیکنان بزرگسال و سهمیه متولدین 1999 به بعد هم در خود داشت.

با توجه به حذف امیدها اگرچه حمایت‌ها از رضا عنایتی و تیمش کاهش یافته، اما به هر حال طبق برنامه‌ریزی او نفرات مورد نظرش را شب گذشته به چین برد و حالا امیدوار به اعاده حیثیت در بازی‌های آسیایی است.

نکته قابل توجه عدم اطلاع‌رسانی فدراسیون فوتبال و بخش رسانه‌ای تیم امید در در بحث اعزام ایران به هانگژو است. نفرات مذکور دیشب با انبوهی از مشکلات و با ترکیبی نصفه و نیمه راهی هانگژو شدند و جالب اینکه هیچ لیست رسمی از سوی فدراسیون اعلام نشده است.

برخی بازیکنان شب گذشته با مشکل خروجی در فرودگاه مواجه شدند، برخی دیگر مجوز باشگاه خود را برای سفر به چین دریافت نکردند و در نهایت 17 بازیکن در این سفر تیم ایران را همراهی کردند.

خبرنگار "ورزش 24" با پیگیری خود موفق شد لیست 17 بازیکن اعزامی به هانگژو به دست بیاورد. 17 بازیکن ذیل نفراتی هستند که با سرمربیگری عنایتی دیشب به چین سفر کردند:

دروازه‌بان‌ها: سیدحسین حسینی (استقلال) و سینا سعیدی‌فر (شمس آذر)

مدافعان: سامان فلاح (گل گهر)، سید مجید نصیری (مس رفسنجان)، سینا شاه عباسی (فولاد)، حسین گودرزی (شمس آذر قزوین)، سامان تورانیان (استقلال)

هافبک‌ها: محمد خدابنده لو (مس رفسنجان)، غلامرضا ثابت ایمانی (پیکان)، امید حامدی‌فر (استقلال)، امیر جعفری (گل گهر)، محمدرضا غبیشاوی (فولاد)، مهدی ممی‌زاده (گل گهر)

مهاجمان: ارسلان مطهری (استقلال)، آریا برزگر (نساجی)، محمدحسین اسلامی (ذوب آهن)، علیرضا کوشکی (گل گهر)

علیرضا رضایی، دروازه‌بان پیشین استقلال و محمدرضا بردبار، هافبک ملوان، دو بازیکنی هستند که به خاطر مشکل خروجی نتوانستند به چین بروند و قرار است یکشنبه با حضور در سازمان نظام وظیفه در صورت امکان شرایط را برای سفر خود مهیا کنند.

همچنین باشگاه پرسپولیس مجوز سفر یاسین سلمانی و محمد عمری را صادر نکرد و قرار است این دو بازیکن بعد از بازی با النصر به هانگژو بروند. ضمن اینکه باشگاه ذوب آهن هم با حضور فردین یوسفی در اردوی ایران مخالفت کرده است.

نکته قابل توجه درباره نفرات اعزامی به هانگژو این است که از جمع بازیکنی که در دور اول انتخابی المپیک حاضر بودند، فقط شش نفر به هانگژو رفته‌اند. سینا سعیدی‌فر، سامان تورانیان، حسین گودرزی، امیر جعفری، آریا برزگر و محمدحسین اسلامی تنها نفراتی‌اند که از ازبکستان به تهران رسیدند و سریعا به چین سفر کردند.

گفتنی است تیم اعزامی ایران که با عربستان، ویتنام و مغولستان در هانگژو همگروه است، روز 28 شهریور اولین بازی خود را با عربستان انجام می‌دهد.

1924969

1924970

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha