گزارش تصویری دیدار دوستانه تیم ملی ایران با آنگولا

پس از پایان فیفا دی، تیم ملی ایران در رنکینگ فیفا که طی روزهای آینده به صورت رسمی اعلام می شود، یک پله صعود کرد.

به گزارش "ورزش 24"، فیفا دی سپتامبر به پایان رسید و تیم های ملی مختلف در بازی های رسمی و دوستانه به مصاف رقبای خود رفتند که در این میان تیم ملی ایران نیز توانست برابر دو تیم بلغارستان و آنگولا به پیروزی دست یابد تا در رنکینگ جهانی فیفا، یک پله صعود کند.

البته این رنکینگ طی روزهای آینده به صورت رسمی توسط سایت فیفا اعلام می شود ولی از آنجایی که فدراسیون جهانی فوتبال سالهاست از فرمول بندی ثابتی برای امتیازات کسب شده کشورها استفاده می کند، رنکینگ آنلاین و به روز فیفا قابل مشاهده و محاسبه است و رتبه بندی که در زیر آمده، به زودی و رسما، توسط فیفا اعلام خواهد شد.

صعود یک پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا

در فیفا دی که سپری شد، شاگردان قلعه نویی بابت پیروزی خارج از خانه برابر بلغارستان موفق شدند 2.84 امتیاز مثبت را به جمع اندوخته های خود اضافه کنند. غلبه بر آنگولا نیز آورده 1.83 امتیازی را برای تیم ملی ایران به دنبال داشت تا به طور کلی، ملی پوشان 4.67 امتیاز مثبت را به دست بیاورند.

بدین ترتیب تیم ملی ایران توانست با استفاده از فیفا دی سپتامبر، شمار امتیازات خود را به عدد 1561 برساند و با توجه به اینکه تیم ملی پرو با تساوی برابر پاراگوئه و شکست مقابل برزیل با 9.29 امتیاز منفی مواجه شد، شاگردان قلعه نویی موفق شدند به رتبه 21 دنیا صعود کنند و همچنان رتبه دوم قاره کهن را در اختیار داشته باشند.

1924881

در میان کشورهای آسیایی نیز تیم ملی ژاپن که با پیروزی پر گل برابر آلمان و ترکیه در کانون توجهات قرار گرفته بود، موفق شد 9.24 امتیاز مثبت را کسب کرده و با یک پله صعود، در رتبه 19 دنیا قرار بگیرد. سامورایی ها شمار امتیازات خود را به عدد 1605 رساندند تا با فاصله 44 امتیازی از ایران، همچنان در رتبه نخست آسیا قرار بگیرند و کار شاگردان قلعه نویی برای باز پس گیری رنک اول قاره بسیار دشوار شود.

کره جنوبی به واسطه تساوی بدون گل برابر ولز و پیروزی مقابل عربستان، 2 پله صعود داشت و به رده 26 دنیا رسید و همچنان در جایگاه سوم آسیا ایستاده است. استرالیا نیز بدون تغییر در رتبه 27 دنیا و چهارم قاره حضور دارد. عربستان با سه پله نزول به رتبه 57 دنیا سقوط کرد. جایگاه قطر نیز با کارلوس کی روش، نسبت به ماه قبل، 2 پله تنزل یافت و آنها در رده 61 دنیا و ششم آسیا جای گرفتند.

صعود یک پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا

از میان رقبای ایران در جام ملت های آسیا نیز امارات با سه پله صعود در رده 69 جهان و هفتم آسیا ایستاده است. فلسطین نیز در رنکینگ سپتامبر 2 پله سقوط داشته و به جایگاه 98 جهان و هفدهم قاره رسید. اما هنگ کنگ توانست 2 پله در رتبه بندی جهانی صعود کند. آنها رده های 147 دنیا و 28 آسیا را از آن خود کرده اند.

لازم به ذکر است که آرژانتین، فرانسه، برزیل، انگلیس، بلژیک، کرواسی، هلند، پرتغال، ایتالیا و اسپانیا همچنان 10 تیم نخست رتبه بندی جهانی هستند. تنها تغییر صورت گرفته نسبت به ماه قبل، جابجا شدن رتبه های پرتغال و ایتالیا در رده های هشتم و نهم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha