کد خبر: 1282
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۳
ای‌اف‌سی

کنفدراسیون فوتبال آسیا محدودیت‌های دوره‌ای برای تمامی پست‌های اجرایی را لغو خواهد کرد.

به گزارش "ورزش سه"، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در مجمع عمومی خود در تاریخ 16 می، تصمیم گرفت محدودیت‌های مربوط به دوره‌های ریاست و پست‌های اجرایی حذف کند. از این پس هر فردی می‌تواند بر اساس نتیجه انتخابات بدون در نظر گرفتن تعداد دوره‌های سپری شده در مسئولیتش، مجدداً انتخاب شود.

در مجمع عمومی کنفدراسیون فوتبال آسیا، این کنفدراسیون رای به حذف محدودیت سه دوره فعالیت یک فرد در کمیته‌های اجرایی داد که طبق آیین نامه رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا یک مدت زمان فعالیت در یک دوره، چهار ساله و سقف آن هم سه دوره بود.

این رای بر اساس پیشنهاد کشورهای قطر، لبنان، ازبکستان و عربستان سعودی بود و عراق، سوریه، افغانستان، ایران، نپال، ویتنام، کره جنوبی و لائوس از آن حمایت کردند.

اصطلاح قانون محدودیت‌ها در ابتدا توسط ای‌اف‌سی در پاسخ به رسوایی‌های سال 2015 در فیفا وضع شد. تنها استرالیا و اردن با این پیشنهاد مخالفت کردند، در حالی که 43 نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا از جمله ژاپن از آن حمایت کردند. ایران و سوریه رای ممتنع دادند، اما اکثریت آرا به لغو محدودیت دوره‌های اجرایی رای دادند.

سلمان آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از حذف محدودیت‌های دوره‌های اجرایی، در اظهارنظری به سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت:"ای‌اف‌سی پیشرفت‌های باورنکردنی در مدیریت داشته است. ما می‌خواهیم بر پایه‌های محکمی که در 10 سال گذشته با هم ساخته‌ایم، اضافه کنیم. ما باید از شما برای تحقق این امر تشکر کنیم."

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha