پوستر کشتی

قرعه کشی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان برگزار شد و تمامی 10 آزادکار ایرانی رقبای خود را شناختند.

به گزارش "ورزش 24"، عصر امروز همه نگاه‌ها به سالن قرعه کشی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان بود، جایی که تمامی آزادکاران ایرانی مسیر خود تا رسیدن به فینال و قهرمانی را مشاهده می‌کردند.
البته که رنکینگ اتحادیه جهانی و چینش نفرات اول تا هشتم رنکینگ در جدول تا حدودی مسیر را برای برخی از کشتی گیران از قبل مشخص کرده بود و حتی این اتفاق نمایان بود که حسن یزدانی و دیوید تیلور تا فینال با هم برخورد نخواهند کرد. با این حال رقبای کشتی گیران ایرانی در دور نخست و البته وضعیت نمایندگان رژیم صهیونیستی در 5 وزنی که حاضر بودند، اهمیت زیادی از نظر جدولی برای پژمان درستکار و کشتی گیران داشت.
در نهایت به نظر می‌رسد قرعه‌های خوبی نصیب آزادکاران ایرانی شده و فقط رضا اطری در وزن 61 کیلوگرم این خطر را احساس می‌کند تا با قرعه نحس مواجه شده و بعد از استراحت در دور اول با نماینده رژیم صهیونیستی برخورد کند. البته این امیدواری وجود دارد که کشتی گیر ژاپنی بتواند در دور نخست برنده شده و رقیب اطری در دور دوم شود.
حسن یزدانی هم کار خود را با یک کشتی گیر استرالیایی آغاز می‌کند، اما امیرحسین زارع در دور اول یکی از سخت‌ترین قرعه‌ها را دارد و باید با آزادکار روسی نبرد داشته باشد. قرعه مرگ به نام مجتبی گلیج درآمده، جایی که کشتی گیر ایرانی در گروه عبدالرشید سعداله یف و کایل اسنایدر قرار دارد و در صورتی که بخواهد به فینال برسد، باید این دو فوق ستاره 97 کیلو را شکست دهد.

در ادامه مشروح قرعه کشی 10 وزن کشتی آزاد قهرمانی جهان را مشاهده می‌کنید:

* در وزن 57 کیلوگرم که 33 شرکت کننده دارد، میلاد والی زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با رضوان کواکس از رومانی مبارزه می‌کند.

* در وزن 61 کیلوگرم که 27 نفر حضور دارند، رضا اطری در دور اول استراحت می‌کند. حریف وی در دور دوم برنده مبارزه میان کودای اوگاوا از ژاپن و نماینده رژیم صهیونیستی است.


* در وزن 65 کیلوگرم که با حضور 45 نفر برگزار می‌شود، رحمان عموزاد خلیلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با یانیس مادی از کامبوج کشتی می‌گیرد.

* در وزن 70 کیلوگرم که 30 نفر شرکت کرده‌اند، امیرمحمد یزدانی در دور اول به مصاف پاتریک اولنزین از لهستان می‌رود و در صورت غلبه بر این حریف، در دور دوم با برنده مبارز میان ماگومد خانیف از آذربایجان و سنجر دوسجانوف از قزاقستان پیکار می‌کند.

* در وزن 74 کیلوگرم که 45 نفر حضور دارند، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان کشتی می‌گیرد. زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه در گروه امامی حضور دارد.


* در وزن 79 کیلوگرم که 27 شرکت کننده دارد، محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف برنده مبارزه میان رمضان ساری از ترکیه و یوتا میوا از ژاپن می‌رود.

* در وزن 86 کیلوگرم که مسابقات آن با حضور 48 کشتی گیر برگزار می‌شود، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با لاورنس از استرالیا مبارزه می‌کند. دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا در طرف دیگر جدول قرار دارد و تا دیدار فینال با یزدانی روبرور نخواهد شد.

* در وزن 92 کیلوگرم که 24 نفر حضور دارند، امیرعلی آذرپیرا در دور اول به مصاف جانگ از کره جنوبی می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف، در دور بعد با زاهید والنسیا از آمریکا دیدار می‌کند.

* در وزن 97 کیلوگرم که 35 نفر حضور دارند، مجتبی گلیج پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف بنجامین هانیس از ایتالیا می‌رود. عبدالرشید سعداله یف قهرمان جهان و المپیک از روسیه و کایل اسنایدر از آمریکا در گروه گلیج قرار دارند.


* در وزن 125 کیلوگرم که 33 نفر حضور دارند، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس مصاف می‌دهد. طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک در گروه زارع قرار دارد و تا مرحله نیمه نهایی با نماینده کشورمان روبرو نخواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha