لیگ برتر

کارگروه نظارت بر سقف بودجه و قراردادهای لیگ برتر، جزئیات دقیق لیست بازیکنان تیم‌ها برای فصل بعد را تعیین کرد.

به گزارش "ورزش 24"، در ادامه قوانینی که توسط کارگروه نظارت بر سقف بودجه و قراردادها تعیین شده و نیازمند تصویب در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال است، لیست زیر 25 سال یک بار دیگر به فهرست بازیکنان تیم ها برگشته که البته دارای شرایط خاص است.

لیست بازیکنان و شرایط تمدید قراردادهای ورزشی باشگاه‌های لیگ برتری در فصل ۱۴۰۴-۱۴۰۳ به بعد در سازمان لیگ مشخص شد که محدودیت‌های سنی با تغییرات قابل توجهی در نظر گرفته شده است.

طبق مصوبه آخرین جلسه کارگروه نظارت بر سقف بودجه و قراردادها هر باشگاه تنها مجاز به داشتن بازیکنان طبق شرایط اعلام شده در زیر است:

بند یک - رده سنی آزاد بزرگسالان "۲۰ نفر" (سهمیه اول)
بند دو- رده سنی زیر ۲۵ سال " ۲ نفر" مشروط به اینکه بازیکنان قبلا در فهرست زیر ۲۳ سال همان باشگاه حضور داشته و مدت قرارداد آنها از فصل پیش ادامه داشته باشد.(سهمیه دوم)
بند سه - رده سنی زیر ۲۳ سال "۸ نفر"
بند چهار: رده سنی زیر ۲۱ سال "۴ نفر"
بند پنج - بازیکنان رده سنی تیم‌های پایه باشگاهی به شرط داشتن آکادمی و تیم‌های پایه در لیگ‌های کشوری حداکثر ۱۱ نفر و برای بازیکنان شاغل در مسابقات شهرستان و استان حداکثر هشت نفر می‌باشد.

همچنین طبق اعلام قبلی نیز سهمیه بازیکنان خارجی هر باشگاه در لیگ برتر حداکثر پنج نفر است که یک نفر از آنها باید آسیایی باشد. در صورتی که هر بازیکن خارجی بدون عذر پزشکی (با تشخیص ایفمارک) در کمتر از ۴۰ درصد دقایق (زمان) مسابقات حضور داشته باشد، برای فصل بعد به همان تعداد از سهمیه خارجی تیم مذکور کم می‌شود.

همچنین در بخشی دیگر از این آئین نامه درج شده است بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ‌های خارج از کشور که با باشگاه‌های لیگ برتر قرارداد منعقد کند سهمیه خارجی محسوب نشده و فقط به عنوان سهمیه لیگ برتری شناخته می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha