لیگ نخبگان آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا دقایقی پیش جوایز تورنمنت تازه خود موسوم به لیگ نخبگان را اعلام کرد.

به گزارش "ورزش 24"، لیگ نخبگان آسیا در حالی با حضور 24 تیم آغاز خواهد شد که این تورنمنت تیم‌های بزرگ و مطرح قاره را در خود جای داده و به عبارت بسیاری طرح رویایی سوپرلیگ اروپا را اجرایی خواهد کرد که شاید مهمترین نکته آن جوایز شگفت‌انگیزی باشد که ای اف سی برای تیم‌های حاضر در نظر گرفته است.

دقایقی پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعلام جزئیات پاداش لیگ نخبگان اعلام کرد که تیم‌های حاضر در این مسابقات باتوجه به انجام هشت بازی و احتمال کسب پیروزی، جایزه 800 هزار دلاری را کسب خواهند کرد که عددی معادل 48 میلیارد تومان است.

2045294

همچنین بنا بر اعلام ای اف سی، 200 هزار دلار برای حضور در مرحله یک هشتم نهایی، 400 هزار دلار برای صعود به یک چهارم نهایی و 600 هزار دلار برای بازی در نیمه نهایی به تیم‌های آسیایی داده خواهد شد. به این ترتیب تیمی که تا مرحله نیمه‌نهایی صعود کند، جایزه دو میلیون دلاری را کسب خواهد کرد که معادل تیم نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیاست.

همچنین نکته مهم اینکه صعود به فینال پاداش 4 میلیون دلاری را به دنبال خواهد داشت.

اما جایزه برای تیم قهرمان است که بر اساس اعلام ای اف سی تنها برای کسب جام 10 میلیون دلار خواهد گرفت و در مجموع بیشتر از 12 میلیون دلار پاداش خواهد گرفت که با تبدیل ارز 720 میلیارد تومان است.

2045295

در صورتی که نمایندگان ایران دست به کار بزرگی بزنند و جام قهرمانی آسیا را تصاحب کنند، عددی در حدود دو برابر سقف بودجه یک تیم ایرانی را به جیب خواهند زد که بنا بر اعلام فدراسیون ایران، مستقیما به سقف بودجه اضافه خواهد شد.

فراموش نکنید که از بین 12 تیم منطقه غرب، 8 تیم به مرحله بعدی صعود می‌کند و به همین دلیل پرسپولیس، استقلال و سپاهان (در صورت برد پلی آف) از شانس فوق العاده برای کسب درآمد برخوردار خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha