یورو ۲۰۲۴

با پایان دور گروهی تورنمنت جذاب یورو ۲۰۲۴، جدول مرحله حذفی تکمیل شد.

به گزارش "ورزش 24"، با بازی‌های دو گروه E و F دور گروهی مسابقات یورو ۲۰۲۴ به پایان رسید و همه تیم‌ها حریفان‌شان در مرحله یک‌هشتم نهایی را شناختند.

از گروه A تیم‌های آلمان و سوئیس به مرحله بعدی راه یافتند و مجارستانی‌ها که رتبه سوم را به دست آورده بودند و برای صعود به‌عنوان یکی از بهترین تیم‌های سوم، جشن صعود گرفته بودند، در نهایت با توجه به پیروزی گرجستان مقابل پرتغال، باید چمدان‌هایشان را به مقصد خانه ببندند. تیم آخر این گروه هم اسکاتلند بود که یک ناکامی دیگر را در تورنمت‌های ملی تجربه کرد و بازیکنان‌شان در خانه بازی‌های شب آخر دور گروهی را تماشا کردند.

2048128

در گروه B که بسیاری او را گروه مرگ می‌نامیدند، اسپانیا مقتدرانه و با سه پیروزی و همچنین بدون گل خورده به مرحله حذفی رفت و در رده دوم ایتالیا قرار گرفت که با گل ثانیه پایانی ماتیا زاکانی، کرواسی را متوقف و حذف کرد. کروات‌ها تا لحظات پایانی بازی مقابل ایتالیا در مرحله حذفی بودند اما در نهایت با دو امتیاز سوم شدند و از دو رقابت‌ها کنار رفتند. تیم آخر گروه B آلبانی است که علی‌رغم کسب تنها یک امتیاز، بازی‌های جذابی از خود ارائه داد.

2048130

گروه C یکی از کم‌گل‌ترین گروه‌های تاریخ یورو بود و انگلیس با سه نمایس ناامیدکننده پنج امتیاز گرفت و اول شد. دانمارک و اسلوونی هم که ماجرای رده‌بندی‌شان جنجالی و عجیب شده بود، با ۳ امتیاز به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند و به مرحله بعد رفتند. تیم آخر گروه هم صربستان بود که با دو مساوی حذف شد.

2048129

از گروه D که بازی‌های جذابی در آن رقم خورد، اتریش با یک عملکرد فوق‌العاده صدرنشین شد، فرانسه در رتبه دوم قرار گرفت و هلند جایگاه سوم را به دست آورد تا به‌عنوان یکی از بهترین تیم‌های سوم به مرحله بعد برود.

2048131

همه تیم‌های گروه E چهار امتیازی شدند و در نهایت با توجه به تفاضل گل و معیارهای دیگر، رومانی به‌عنوان صدرنشین، بلژیک تیم دوم و اسلواکی تیم سوم، به مرحله بعد رفتند و اوکراین با ۴ امتیاز حذف شد.

و در نهایت در گروه آخر، پرتغال با همان ۶ امتیاز از دو بازی اول به مرحله حذفی رفت. ترکیه با توجه به پیروزی مقابل جمهوری چک دوم شد و گرجستان با شکست پرتغال و تاریخ‌سازی، در رده سوم ایستاد و صعود کرد.

حالا بازی‌های مرحله یک‌هشتم نهایی مشخص شده‌اند. در یک سمت جدول برنده دو بازی رومانی-هلند و اتریش-ترکیه با هم بازی خواهند کرد و برنده دیدارهای انگلیس-اسلواکی و ایتالیا-سوئیس هم مقابل همدیگر قرار خواهند گرفت.

در سمت دیگر نمودار، برنده بازی‌های اسپانیا-گرجستان و آلمان-دانمارک با همدیگر بازی خواهند کرد و دو تیم برنده مسابقات پرتغال-اسلوونی و فرانسه-بلژیک، برابر یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد.

با این حساب حضور پنج تیم مدعی بلژیک، فرانسه، پرتغال، اسپانیا و آلمان در یک سمت جدول و ایتالیا و انگلیس، قهرمان و نایب قهرمان دوره قبل، که حالا فقط یکی از آنها به فینال خواهد رسید، شرایط جالبی را به وجود آورده است.

بسیاری از رسانه‌ها و هواداران در این سمت جدول، انگلیس را شانس اصلی رسیدن به فینال می‌دانند، چرا که به‌جز ایتالیا که آن هم نمایش‌های ناامیدکننده‌ای داشته، تا مرحله فینال هیچ حریف بزرگ و دشواری نخواهد داشت. بازی‌های مرحله یک‌هشتم نهایی از ۲۹ ژوئن آغاز خواهند شد و تا ۲ جولای ادامه خواهند داشت.

2048120

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha