مهدی طارمی

ستاره ایرانی پورتو انگار یک سال گل نزده بود که همه نسبت به گلزنی او مقابل فامالیسائو واکنش نشان دادند.

به گزارش "ورزش 24"، مهدی طارمی پس از دیدار مقابل بارسلونا که دوباره گل زیبای او مردود اعلام شد و مثل بازی رفت VAR آن را تایید نکرد، با انگیزه زیادی در مسابقه امشب در لیگ برتر پرتغال برابر فامالیسائو قرار گرفت تا مثل سالیان اخیر که همواره عملکرد خوبی در تقابل با این تیم داشته، بدرخشد و گلزنی کند که این اتفاق برای او افتاد.

ستاره ایرانی پورتو که در 10 حضور ثابت و یک بازی تعویضی خود در فصل جاری لیگ برتر پرتغال نتوانسته بود عملکرد دلخواهش را داشته باشد و عملکرد ضعیف‌تری نسبت به سالیان قبل با زدن دو گل و ثبت یک پاس گل داشت، با روحیه بالایی وارد بازی خارج از خانه امشب برابر فامالیسائو شد که توانست در همان نیمه اول گلزنی کند.

مهدی طارمی در آخرین تقابل پورتو مقابل فامالیسائو در هفته سی و سوم و ماقبل پایانی فصل گذشته لیگ برتر پرتغال نخستین پوکر خود را به ثمر رسانده و با 4 گل در آن بازی آقای گلی خود را هم در این رقابت‌ها قطعی کرده بود، امید زیادی داشت امشب هم چنین شرایطی را تجربه کند که توانست دوباره گلزنی داشته باشد.

تیم فوتبال پورتو که چهار شب قبل در لیگ قهرمانان اروپا مقابل بارسلونا قرار گرفته و شکست خورده بود، از ساعت 21:30 امشب (شنبه) در ورزشگاه مونیسیپال به مصاف تیم رده هفتمی فامالیسائو رفت که دوباره مهدی طارمی را در کنار اوانیلسون در خط حمله داشت و هر دو مهاجم در نیمه اول موفق به گلزنی شدند.

اوانیلسون در دقیقه 8 دروازه فامالیسائو را باز کرد، اما تیم میزبان پس از آن نمایش نسبتا بهتری داشت و به دنبال زدن گل تساوی بود تا اینکه قبل از پایان نیمه اول پورتو روی یک ضد حمله سریع و ضربه تمام کننده ستاره ایرانی‌اش توانست گل دوم را بزند.

1961561

حمله سریع گالنو از سمت چپ زمین و پاس در عرض او پس از ناکامی اوانیلسون در مهار توپ به مهدی طارمی رسید تا این بازیکن در لحظه ورود به محوطه جریمه با یک ضربه بغل پای دقیق توپ را از کنار دستان گلر فامالیسائو عبور دهد و در دقیقه 4+45 وارد دروازه کند.

با وجود اینکه مهدی طارمی آخرین گل خود برای پورتو را یک ماه و سه روز قبل مقابل ویزلا به ثمر رسانده بود، اما انگار مدت زیادی از گلزنی این ستاره ایرانی می‌گذشت و همین مسئله او را تحت فشار قرار داده بود تا همین اتفاق موجب شود تمام بازیکنان اصلی و ذخیره پورتو برای ملی‌پوش ایرانی صف بکشند و به او تبریک بگویند.

1961560

اما طارمی پس از خوشحالی در بین بازیکنان تیمش، به شدت از سوی سرخیو کونسیسائو، سرمربی پورتو که دیروز هم از او حمایت کرد، مورد استقبال قرار گرفت و چند ثانیه در آغوش او بود تا این صحنه نشان بدهد تا چه اندازه تحت فشار قرار داشته است.

طارمی در دقیقه 68 هم با فرار از تله آفساید مدافعان فامالیسائو سعی داشت با یک ضربه چیپ از پشت محوطه جریمه یک گل تماشایی بزند که ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

1961562

طارمی با زدن سومین گل فصل خود برای پورتو در لیگ برتر پرتغال و البته عملکردی که در دیدار اخیرشان برابر بارسلونا داشت، نشان داده به مرور شرایط خوب خود را به دست آورده و می‌تواند دوباره در این تیم بدرخشد.

1961585

طارمی در دقیقه 88 هم با این پاس رو به جلو، پورتو را صاحب یک موقعیت کرد که در نهایت با پاس در عمق مارکو گروئیچ و ضربه تمام کننده فرانسیسکو کونسیسائو، این تیم به گل سوم رسید و بازی را با برتری سه بر صفر پشت سر گذاشت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha