علی دایی

رضا اسدی و رضا جعفری دو مهاجم گلزن لیگ بیست و سوم، گذشته مشابه‌ای با یکدیگر دارند.

به گزارش ورزش 24، در مرور برای عملکرد مهاجمان لیگ بیست و سوم، نام‌های دو گلزن برتر این فصل به قدری عجیب است که نیازی به مرور بقیه نفرات نیست. رضا اسدی مهاجم سپاهان با 7 گل و رضا جعفری از ملوان با 5 گل در جدول گلزنان پیشتاز هستند اما این دو چهره خاطرات مشترک زیادی با یکدیگر به یاد گذاشته‌اند.

جعفری که متولد 22 دی 1375 است و رضا اسدی یک سال قبل‌تر از آن و درست در 27 دی ماه 1374 به دنیا آمده و حالا با آغاز ماه آذر، قطعا این دو ستاره این انتظار را دارند که به عملکرد خوب خود ادامه دهند تا بهترین کادوی تولد زندگی خود را از دستان امیر قلعه نویی سرمربی تیم ملی هدیه بگیرند.

1925825

اسدی که فوتبال خود را از آکادمی سپاهان همراه با نام‌هایی چون رضا دهقانی، رضا میرازیی، مسعود کاظمینی و آرمین سهرابیان آغاز کرده بود، در لیگ شانزدهم با نظر عبدالله ویسی سرمربی وقت سپاهان، حامد بحیرایی به رضا اسدی ترجیح داده شد و حالا بحیرایی در تیم صدرنشین لیگ یک بازی می‌کند و رضا اسدی عنوان بهترین گلزن لیگ را یدک می‌کشد.

اسدی به مسیر رشد خود ادامه داد و راهی نفت تهران شد تا در این تیم شاگرد علی دایی شود و با نفراتی چون احمد آل نعمه، میلاد فخرالدینی، ایمان مبعلی، ارسلان مطهری، عیسی آل کثیر، آرش رضاوند، آندرانیک تیموریان، سجاد شهباززاده و محمد دانشگر همبازی شود؛ او در نفت 19 بازی و 4 گل داشت و پس از یک فصل همراه با شهریار فوتبال ایران به ساپیا رفت.

در طی این سال‌ها اما رضا جعفری در آکادمی سایپا همراه با نفراتی چون مجید حسینی، علی قلی‌زاده، عارف رستمی و حسین اکبرمنادی روزها را پشت سر می‌گذاشت تا توسط سران این تیم دیده شود و بتواند به تیم بزرگسالان راه پیدا کند؛ اتفاقی که در لیگ شانزدهم در سن 20 سالگی برای او رقم خورد.

رد پای علی دایی در لیگ برتر فوتبال ایران!

حسین فرکی، که رضا اسدی را از آکادمی سپاهان به تیم اصلی انتقال داد، این بار در نقش کاشف رضا جعفری ظاهر شد. او اولین بار در هفته دوازدهم مقابل استقلال خوزستان 45 دقیقه به میدان رفت و بعد از آن تبدیل به بازیکن ثابت خودروسازان شد. البته او در این فصل دو گل به ثمر رساند که هر دو گل را به ماشین سازی داد و بعد از آن با حضور علی دایی، زمانی که به دیگر گزینه‌های تهاجمی سایپا نگاه می‌کرد، احساس می‎‌کرد که باید آماده جدایی از سایپا شود اما علی دایی او را در کنار نفراتی چون علی قلیزاده 22 ساله، مهدی ترابی 23 ساله، آرش رضاوند 24 ساله و اللهیار صیادمنش 21 ساله نگه داشت و به عنوان یک گزینه تعویضی روی نیمکت این تیم نشست و برخلاف او رضا اسدی به مهره ثابت سایپا تبدیل شد. اسدی در هفته نوزدهم موفق شد به رکورد گل نخوردن حسین حسینی پایان ببخشد و رضا جعفری در هفته بیست و چهارم دروازه رشید مظاهری را باز کرد تا هر دو در لیگ هفدهم تنها یک گل زده باشند.

در فصل بعد رضا جعفری دیگر مدت زمان حضورش در بازی دو رقمی هم نمی‌شد اما رضا اسدی در سه دیدار متوالی مقابل پرسپولیس، سپاهان و ذوب آهن گلزنی کرد تا فوتبال دوستان ایرانی با نام او بیشتر آشنا شوند.

بعد از آن هر کدام سرنوشت خود را دنبال کردند و دو بازیکنی که در طی دو فصل، 35 بازی در کنار هم برای سایپا انجام دادند در کورس آقای گلی لیگ بیست و سوم هستند و باید دید، این رقابت می‌تواند رفاقت قدیمی این دو نفر را تحت الشعاع قرار دهد یا خیر.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha