سپاهان

در حالی که بازی با نتیجه مساوی دنبال می‌شد و سپاهان شانس گلزنی داشت، تصمیم سختگیرانه احمد العلی و اخراج دانشگر کار طلایی‌پوشان فوتبال ایران را بسیار دشوار کرد.

به گزارش "ورزش‌ 24"، سپاهان با حضور پرشور هوادارانش نمایش بسیار خوبی در نیمه اول مصاف با الهلال داشت و پس از اینکه 25 دقیقه به صورت پرفشار مقابل حملات الهلال ایستادگی کرد، توانست روی استراتژی اصلی خود در این مسابقه که استفاده از فضای پشت مدافعین الهلال بود در دقیقه 37 با پاس دقیق محمد دانشگر و فرار، کنترل توپ و ضربه تماشایی رامین رضائیان به زاویه مخالف یاسین بونو به گل برتری دست پیدا کند.

پس از این گل سپاهانی‌ها به خوبی از اندوخته خود تا پایان نیمه اول دفاع کردند ولی آنچه در نیمه دوم انتظارشان را می‌کشید، اتفاق خوبی برای فوتبال ایران نبود.

شاگردان ژرژ ژسوس مطابق انتظار با توپ پر وارد زمین شدند و فشار زیادی را برای گل مساوی ایجاد کردند که البته این سبک بازی سبب شد تا سپاهان هم چندین موقعیت بسیار خوب در ضدحملات سریع خود ایجاد کند و در دقیقه 56 چیزی نمانده بود با ضربه فرشاد احمدزاده به گل برسد، اما این بازیکن فرصت سوزی کرد تا در برگشت الهلال سرانجام با درخشش ستاره خود که در این مسابقه حسابی سپاهان و خط دفاعی را آزار داده بود، یک موقعیت ویژه ایجاد کند. البته میتروویچ مستقیم گلزنی نکرد و ریباند ضربه او پس از واکنش نیازمند بود که در دقیقه 57 گل مساوی را با ضربه مالکوم از داخل محوطه شش قدم رقم زد.

پس از این گل مورایس سه تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرد و سپاهانی‌ها برای جبران گل چند موقعیت بسیار خوب داشتند که مهم‌ترین‌شان ضربه سر فرشاد احمدزاده بود که باز هم با بی دقتی به اوت زده شد.

در حالی که سپاهان شانس زدن گل دوم را داشت، دقیقه 76 فرا رسید؛ جایی که احمد العلی برای بازبینی یک برخورد در میانه میدان به سیستم ویدئویی مراجعه کرد و در بازگشت محمد دانشگر را به دلیل تکل خشن روی ساق بازیکن الهلال اخراج کرد.

پس از این گل مورایس مجبور به تعویض دوباره اسدی شده بود که تازه وارد زمین شده بود تا نورافکن در قلب خط دفاعی جایگزین دانشگر شود. حملات الهلال در 15 دقیقه پایانی مسابقه شدت گرفت و آنها توانستند سرانجام در وقت‌های اضافی روی ارسال سعود و ضربه سر میتروویچ به گل برتری دست پیدا کنند. چند ثانیه پیش از پایان مسابقه نیز یک پاس عمقی از سالم الدوساری بود که زمینه ساز گل سوم شد که عبدالله حمدان آن را با بغل پایی دقیق از کنار پای نیازمند عبور داد.

سپاهان که به ویژه در نیمه اول مصاف با الهلال عملکرد بسیار خوبی در نقش جهان داشت، وقتی سوت پایان مسابقه به صدا درآمد، مغلوب الهلال و ستاره‌هایش به ویژه میتروویچ شد و حالا با شرایط سختی باید به مصاف برابر نماینده متمول و قدرتمند الهلال در بازی برگشت برود.

با گزارش این دیدار مهیج همراه ورزش 24 باشید:

پنجشنبه 26 بهمن ماه
سپاهان ایران - الهلال عربستان - ورزشگاه نقش جهان
تیم داوری: احمد العلی/ کمک داوران: عبدالهادی الانزی، احمد عباس/ داور چهارم: عمار اشکنانی/ داور ویدئویی: عبداله جمالی


ترکیب سپاهان
پیام نیازمند | میلاد زکی‌پور | محمد دانشگر | سیاوش یزدانی | رامین رضائیان | برایان دابو | محمد کریمی | محمد قربانی | فرشاد احمدزاده (70- رضا اسدی (80- امید نورافکن)) | رضا شکاری (60- علی اصغر اعرابی) | شهریار مغانلو (70- عیسی عباس)
سرمربی: ژوزه مورایس

ترکیب الهلال
یاسین بونو | علی البلیهی | حسان تمبکتی | سعود عبدالحمید | یاسر الشهرانی(71- محمد البوریک) | محمد کنو (71- عبدالله الحمدان) | روبن نوس | سرگئی میلینکوویچ ساویچ | مالکوم | سالم الدوسری | الکساندر میتروویچ
سرمربی: ژرژ ژسوس


بهترین بازیکن
میتروویچ که ستاره درخشان الهلال در طول این فصل بوده، در نقش جهان هم درخشید. او علاوه بر اینکه گل اول را پایه‌ریزی کرد، گل دوم را هم خودش زد و چندین مرتبه دیگر هم در موقعیت‌های مسلم گلزنی قرار گرفت که با فشار مدافعین سپاهان به گل نرسید. با این حال او را باید مرد اول این مسابقه نامید.


اتفاق ویژه
اخراج محمد دانشگر اتفاق ویژه این مسابقه بود. شاید اگر تصمیم سختگیرانه داور کویتی نبود و دانشگر در بازی می‌ماند، سپاهان با تساوی و در حالت خوش‌بینانه حتی می‌توانست با یک پیروزی خفیف به عربستان برود ولی پس از 10 نفره شدن سپاهان کار مورایس و شاگردانش بسیار سخت شد.


سپاهان 1 - الهلال 3: مرواید صرب علیه تیم ده نفره

شرح گل:
سپاهان (۱-۰) الهلال: در دقیقه ۳۶ یک پاس مستقیم از دانشگر این بار تله آفساید الهلال را شکست تا در فضای پشت مدافعین توپ به رضاییان برسد و او پس از کنترل سینه با شوت زیبای پای راست خود توپ را به زاویه مخالف یاسین بونو فرستاد و نقش جهان به هوا رفت.

الهلال (۱-۱) سپاهان: در دقیقه ۵۷ سرانجام حملات الهلال به نتیجه رسید و پس از اینکه بغل پای میتروویچ با واکنش نیازمند برگشت داده شد در ریباند مالکوم با یک ضربه آرام توپ را از مدافعین و سنگربان سپاهان عبور داد تا حتی سیاوش یزدانی با دست هم نتواند مانع از عبور توپ از خط و ثبت گل تساوی آبی‌پوشان عربستانی شود.

الهلال (۲-۱) سپاهان: در وقت‌های اضافه، در دقیقه 4+90، تیم فوتبال الهلال موفق شد روی ارسال سعود و ضربه سر میتروویچ که بالاتر از رامین رضاییان به هوا پرید سرانجام پس از ۱۰ دقیقه فشار به گل دوم دست پیدا کند.

الهلال (۳-۱) سپاهان: بار دیگر در وقت‌های اضافه، دقیقه 7+90، دروازه سپاهان باز شد و این بار عبدالله حمدان روی پاس در عمق سالم الدوساری بود که در موقعیت تک به تک با نیازمند قرار گرفت و با بغل پای راست برای سومین مرتبه دروازه سپاهان را فرو ریخت.

کارت زرد:
محمد کریمی (29) رامین رضاییان (85)/ مالکوم (86)
اخراج:
محمد دانشگر (76)


لحظات حساس:
دقیقه 3: پس از دو دقیقه ابتدایی که الهلال فشار زیادی را روی دروازه سپاهان ایجاد کرد، رضا شکاری در موقعیت بسیار خوبی برای ایجاد موقعیت قرار گرفت، ولی کار او در دریبل بازیکن حریف ناقص ماند و توپ به اوت رفت.

دقیقه 21: ارسال خطرناک بازیکنان الهلال از سمت چپ خط دفاعی سپاهان در محوطه جریمه این تیم با دخالت زودتر مدافعین برگشت داده شد.
دقیقه ۲۸: سر سالم الدوساری روی ارسال سعود در موقعیت بسیار خطرناکی از محوطه ۶ قدم زده شد ولی به اوت رفت.
دقیقه 29: سپاهان بلافاصله با شهریار مغانلو در موقعیت گل‌زنی قرار گرفت و ضربه آکروباتیک این مهاجم به‌آرامی در اختیار سنگربان مراکشی الهلال قرار گرفت، ولی داور این صحنه را آفساید اعلام کرد.
دقیقه 30: پاس بسیار خوب محمد کریمی فرشاد احمدزاده را در موقعیت بسیار خوبی برای حمله قرار داد، ولی پای فرشاد در لحظه لمس توپ دچار پیچیدگی شد و به زمین برخورد کرد.
دقیقه ۳۲: ناصر شهرانی، مدافع پیش‌تاخته الهلال، در عرض محوطه جریمه سپاهان حرکت کرد و سپس ضربه‌ای به توپ زد که با واکنش خوب نیازمند به جایی نرسید و این سنگربان درازکش توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۴۷: محوطه جریمه ضربه سر سیاوش یزدانی بالاتر از مدافعین الهلال زده شد ولی با اختلاف راهی اوج شد و خطر آنچنانی ایجاد نکرد.
دقیقه ۵۶: ضربه فرشاد احمدزاده در موقعیت تک به تک با یاسین بنو کم قدرت بود و درازکش به آغوش کشید.
دقیقه ۶۵: پاس محمد کریمی از سمت راست خط هجومی سپاهان به تیرک دوم رسید ولی احمدزاده با دقت بسیار پایینی به توپ ضربه زد و توپ فضای بالای دروازه را شکافت و بدون ایجاد خطر به اوت رفت.

دقیقه ۶۸: سپاهان دو موقعیت بسیار خوب روی ارسال از چپ و سپس از راست خط هجومی خود داشت که در مرتبه دوم چیزی تا باز شدن دروازه الهلال باقی نمانده بود ولی فرشاد باز هم بی‌دقت به توپ ضربه زد تا آه قربانی که پشت او در موقعیت بهتری قرار داشت به آسمان برود.
دقیقه ۷۳: توپ ارسالی نوس از سمت راست خط دفاعی سپاهان پس از برخورد با پای سیاوش یزدانی بلوکه شد و در حال ورود به دروازه بود که نیازمند با یک شیرجه به موقع آن را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۷۴: احمد العلی، داور کویتی، با درخواست کمک داوران ویدئویی صحنه خطای دانشگر را روی پای بازیکن الهلال بازبینی کرد و تصمیم به اخراج محمد دانشگر گرفت. نبودن دانشگر خلا بزرگی برای سپاهان در بازی برگشت خواهد بود.

دقیقه ۸۱: ارسال بریک و ضربه سر ساویچ ستاره الهلال روی تیرک دوم سپاهان به شدت بوی گل می‌داد.
دقیقه 83: پاس ساویچ برای میتروویچ با ضربه او از دهانه دروازه مواجه شد و اگر سخت‌گیری یزدانی نبود احتمالا گل دوم هم ثبت شده بود.
دقیقه ۸۵: پس از درگیری که میان مالکوم و رامین رضاییان ایجاد شد احمد العلی هر دو بازیکن را کنار کشید و به هر دو بازیکن کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۸۸: ضربه میتروویچ از داخل محوطه جریمه و از زاویه بسته زده شد ولی نیازمند به خوبی آن را مهار کرد و در ادامه مدافعین سپاهان توپ را به کرنر زدند.


شرح بازی
نیمه اول این با فشار الهلال آغاز شد و تا دقیقه 25 شاهد یک بازی پرفشار در زمین سپاهان بودیم. اما در این 25 دقیقه مدافعین سپاهان بی‌نقص عمل کردند تا سرانجام بازی آرام شود و یکی از ارسال‌های مستقیم شاگردان مورایس به پشت مدافعین الهلال با ضربه تماشایی رامین رضائیان به گل تبدیل شد. سپاهان تا پایان نیمه اول به خوبی از گل خود دفاع کرد.

با شروع نیمه دوم فشار الهلال فزونی گرفت و آنها سرانجام موفق شدند در دقیقه 57 به گل تساوی دست پیدا کنند، اما اگر شاگردان مورایس بادقت‌تر بودند می‌توانستند پیش از گل مالکوم حساب کار را روی دو سه حمله خطرناکی که داشتند دو بر صفر کنند. پس از این گل سپاهان موقعیت‌های بسیار بهتری برای زدن گل دوم داشت، اما باز هم فرصت‌سوزی مانع شد تا به نقطه عطف مسابقه در دقیقه 76 برسیم که داور دانشگر را اخراج کرد. پس از این گل بود که حملات الهلال به شکل همه جانبه دنبال شد و سرانجام آنها در وقت‌های اضافی به دو گل دست پیدا کردند تا با یک پیروزی شیرین اصفهان را به مقصد ریاض ترک کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha